Gin

Icelandic Eagle Gin

Svěží gin z mrazivého Islandu

Icelandic Eagle Gin se dostal na trh ve druhé polovině roku 2017. Ve stejném destilátu, který tvoří základ Icelandic Mountain Vodky, se macerují jalovec, andělika, zázvor, koriandr a kůra z pomerančů i citronů. Po destilaci stačí přidat jen tolik islandské vody, aby měl výsledný gin 43 % alkoholu a dokonale jemnou a svěží chuť. I design láhve má svůj příběh - její barva odkazuje na lávová pole, která tvoří podstatnou část Islandu.

Ösel Dry Gin

Gin destilovaný z endemitického jalovce

Ösel Dry Gin je postaven na destilátu z öselského žita. Místní je i jalovec a zázvor, z dalších botanicals se přímo na ostrově Saaremaa ručně trhají šeřík, prvosenka jarní a mateřídouška úzkolistá. Má 45 % alkoholu. Vyznačuje se jemnou a plnou vůní, jeho chuť je svěží a bohatá. Díky místnímu jalovci, který se svým aromatickým profilem výrazně liší od běžně používaného balkánského, se gin z palírny Lahhentagge odlišuje od všeho, na co jsou milovníci jalovcové pálenky zvyklí. Je to gin destilovaný v duchu severu, v öselském duchu!

Řemeslný gin s italskou DNA

Za tímto počinem stojí Levante Spirits - Enzo Brini a Fabio Mascarati. Přátelé ze studií a, jak tomu tak bývá, jejich společnou cestou se stal alkohol. Levante spirits má ve svém portfoliu dva giny nesoucí jméno Ginepraio a oba v sobě snoubí hned tři druhy toskánského jalovce a dalších bylin. Poměrně zajímavá je lihovitost, na kterou u ginů vsadili, konkrétně jde o 45% ABV u "standardního" Ginepraia a 57%ABV u jejich Navy Strength ginu.

Öreg Gin

Gin s maďarským rdcem cestylovaný v anglickém Cornwallu

Öreg je krásný gin desilovaný ve městě Penzance v hrabství Cornwall na jihozápadním cípu Anglie. Pro znalce ginové geografie ještě o kousek dál na západ za Plymouthem. Gin tvoří 14 botanicals a destiluje se po malých várkách vždy maximálně 190l. Filozofie ginu odkazuje na střídání ročních období, kdy bezinka a levanduje symbolizují léto a naopak borovice s pomerančem zimu. Najdeme v něm také kosatec, rakytník nebo třeba pepř. Samotný přechod mezi ročními obdobími dokresluje barva ginu. Díky bylině známé jako thai butterfly pie váš drink po přilití oblíbeného toniku změní barvu z tmavě fialové na světle růžovou.