• Honza

BLOG ZNAČIČE #1 – PROČ TO PÍŠU

Ahoj Přátelé, dovolte mi se na úvod rychle představit. Jmenuji se Honza, je mi 31 let a za svůj život jsem měl možnost vyzkoušet opravdu velké množství profesí. Spektrum to bylo vážně rozmanité a rozhodně nemůžu říct, že bych od začátku měl jasno. Každopádně tato cesta mě dovedla až k rozhodnutí začít vyhledávat, dovážet a následně distribuovat v České republice výjimečné a řemeslné destiláty. Zkušenosti z vysokého FMCG segmentu jsem měl, tak přece toto bude zívačka. Jo, jasně. :D První sprška přišla, když jsem zjišťoval, co vše bude potřeba vyřídit, a to mě zavedlo na Celní úřad. S odstupem času chápu, proč mě od toho někteří příslušníci sboru celníků zrazovali. Ale asi vycítili, že to myslím vážně a neskutečně mi pomohli. Dá se říct, že bez jejich vedení a rad v dané problematice, by nic z toho nebylo možné. Po zhruba šesti měsíčním povolovacím řízení nám v datové schránce přistálo povolení k provozování vlastního daňového skladu a registrační číslo osoby povinné značit líh – ZNAČIČ. Následovalo ještě rozchození s tím spojených agend, programů, ale v zásadě řečeno jsme mohli začít. Jestli mému psaní věnujete pozornost, tak jste si určitě všimli, že jsem začal používat množné číslo. To proto, že toto vše se odehrává pod hlavičkou firmy Brandimex a tam jsme dva. Já a moje fantastická, někdy trošku temperamentní manželka Hanička. Stojí po mém boku už 13 let a ať byl každý můj nápad sebešílenější, tak mi vždy byla oporou. I když Hanička v tuto chvíli spíš obstarává péči o naše dvě dcerky, je nedílnou součástí Brandimexu stejně jako já.


Abych se ale dostal k tomu, proč to píšu. Za celou dobu našeho působení jsem se soustředil spíš na offline svět a online pěkně zanedbával. Vzhledem k situaci, která nastala ve spojení s tím chlupatým xindlem (nebudu vyslovovat a ani psát jméno toho prevíta), je ideální čas toto napravit a vdechnout našemu onlinu život.


Rád bych Vám dal touto cesto nahlédnout trochu pod pokličku, jak to u nás chodí, co vše to obnáší a hlavně dal prostor těm našim kořalkám a likérům, o které tu běží. Díky tomu, že teď trávím za volantem tak setinu času jako předtím, můžu se do toho opravdu zodpovědně „ponořit“. Nemám udělanou propracovanou osnovu, bude to prostě takový živý organismus, který, jak věřím, se na základě Vašich reakcí bude vyvíjet a udávat si sám svůj směr.


Díky moc za vaši pozornost, a že jste to dočetli až sem a slibuji, že příště to bude záživnější.

Tak hodně zdraví a brzy u dalšího dílu se těší

H+H z Brandimexu.

52 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Brandimex s.r.o.

IČ.: 048 51 412 DIČ.: CZ04851412

kancelář / sklad / korespondenční adresa

Edvarda Beneše 250/2

678 01 Blansko

Česká republika

  • Facebook
  • Instagram