• Honza

NENÍ JALOVEC JAKO JALOVEC

Jalovec ze severu je úplně něco jiného a ostrov Saaremaa v baltském moři je skutečný „jalovcový ostrov“. Na rozsáhlých pláních zde hojně roste a místní vědí, co s ním….


Estonsko je relativně malá země v severní Evropě na pobřeží baltského moře. Na severu sousedí s Finskem, na jihu s Lotyšskem, na západě přes moře se Švědskem a, jak tomu už tak bývá, tak na východu s Ruskem.

Vraťme se ale zpět na Saaremuu. „Jalovec = gin, alespoň pro mě“ říká Tarmo Virki – spoluzakladatel Lahhentagge distillery a předseda místni JUNIPER SOCIETY.Ginová vlna dorazila do Estonska v roce 2017, kdy jsme i my založili Lahhentagge distillery zde na Saaremě. Od té doby bylo v Estonsku založeno půl tuctu lihovarů, což na zemi, jejíž populace je pod hranicí jeden a půl milionu obyvatel, opravdu není málo.

Za obrovské pomoci několika dobrovolníků se našemu teamu Lahhentagge Distillery podařilo v létě roku 2018 uspořádali první estonský „GINFEST“. A bylo to úžasné! Zúčastnila se většina estonských destilerek, ale největší účast dorazila z Finska. Nemohli chybět samozřejmě ani zástupci malých evropských značek jako RIVO, BOAR nebo DULAMAN.Letosní ročník proběhne 3.8. samozřejmě na Saaremě a návštěvníci se mohou těšit na Lahhentagge, Mohn, Peninuki, Pöhjaka a Junimperium - Estonsko, Arctic Blue Gin a Helsinky z Finska, Cesvaines z Lotyšska a Little Urban Distillery z České republiky.Nesnažíme se vytvořit „nejlepší a největší gin fest“. Náš cíl je uspořádat festival pro lidi, kde se budou lidé potkávat, poznávat, ochutnávat, dozvědí se něco nového ze světa malých producentů a prostě si užijí pár letních dní zde na Saareme.

Letos kromě festivalových ochutnávek vytvořila jedna z nejlepších restaurací

na ostrově speciální ginové menu. Zúčastní se také vynikající barmani, kteří povedou workshopy, jak pracovat s ginem v oblíbených cocktailech.41 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Brandimex s.r.o.

IČ.: 048 51 412 DIČ.: CZ04851412

kancelář / sklad / korespondenční adresa

Edvarda Beneše 250/2

678 01 Blansko

Česká republika

  • Facebook
  • Instagram